poniedziałek, 22 marca 2010

Rewolucja

Tak sobie myślę, że zryw z paleniem staników - gdyby nie nastąpił te, z grubsza, sto lat temu - to teraz nie miałby szans.
Bielizna jest tak piękna i tak wygodna, że wcale nie miałabym ochoty z niej rezygnować.
Gdyby wtedy producenci damskiej bielizny lepiej się spisywali, świat wyglądałby dziś może całkiem inaczej?

30 komentarzy:

 1. to mężczyźni wyszliby na ulice, aby... założyć biustonosze. ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. W Japonii produkuje się specjalne biustonosze dla mężczyzn :) Kolorowe i raczej płaskie, ale niektórzy ponoć uwielbiają nosić pod koszulę i marynarkę również staniczek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie palenie staników???!!! O co chodzi?? Nic nie wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki symbol wojującego feminizmu. W XIX w kobiety najpierw przywdziały "męskie" spodnie, a w pozostaniu w nich pomogła im I wojna światowa, a palenie staników - niewolących kobiety - było gwałtownym protestem pań.
  Trzeba przyznać, że kobiety w spodniach wyglądają lepiej niż panowie w spódnicach - chyba, że spódnicę zakłada Gerard Butler albo inny cudny Szkot ;)
  Staniki też raczej dodają uroku paniom niż panom, ale to może kwestia gustu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Palenie staników? Toż to i szowinista syty (wzrok znaczy, chłopina nasyci), i feministka cała:) Znaczy się kompromis, w dodatku międzypłciowy:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może masz rację, ale teraz to już po ptakach :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiesz, jak patrze jakie one w tych gorsetach były zgrabne... to też żałuję :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, no teraz zryw staników ma większe szanse. Co drugiej cycki stojom jak chłopu na weselu, wytwórnie tworzyw sztucznych robiom wszak pełnom parom!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mmmmmmmmmm :) to już wszystko jasne :) lubię spodnie i spódnice, a staniki uwielbiam! Nie chciałabym palić swoich... wręcz powinnam sobie chyba dokupić... :P

  Dziękuję za wyjaśnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. a po co mi biustonosz...wolę moje bokserki:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Płaskie biustonosze dla facetów?
  Nie, nie, nie. Japonio dokąd kurwa zmierzasz?
  Uwielbiam damską bieliznę na damach.
  Gorsetom mówię NIE.
  Wyobraźcie sobie miłe panie faceta, który z pszczółeczką tańczy i flirtuje, wraca do domu, gorset spada i wychodzi niedźwiedź. Nikt tego z facetów nie zniesie. Chyba, że szybciutko do taksówki...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja też nie wiem czemu staniki? Nie lepiej żelazko, szczotkę do ubikacji albo kuchenkę czteropalnikową z dymem posłać?
  Biustonosz jest bardzo potrzebny:) Zarówno dla bezpieczeństwa ludzi przechodzących obok, jak i dla komfortu użytkowniczki. Bez biustonosza można sobie np. zęby wybić przy skakaniu na skakance albo cycki urwać szybko zbiegając ze schodów, nachylając się nad stołem bez stanika można biust w sałatce zamoczyć albo w zupie gorącej.:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo śmieszne Pieprzu, bardzo śmieszne. A jak kto nie ma co w sałatce zamoczyć??? Po tym Twoim wywodzie, to mi pozostaje jedynie modlitwa przed posiłkiem "oby te wszystkie kalorie poszły mi w biust" żeby się nie rozszlochać nad niesprawiedliwością natury :D

  OdpowiedzUsuń
 14. -To co w czasie jedzenia np. kebabu -Tobie ląduje spokojnie na podłodze /i jest zjadane przez domowe hieny zwane psami/ mnie ląduje na "balkonie" i tworzy malowniczy rzucik.
  - W luźnych ciuchach wyglądasz jak w namiocie, w wąskich jak tancerka go-go
  - Kręgosłup błaga o litość!
  - Spanie na brzuchu w tym wypadku ma całkiem inny aspekt.
  - W czasie wykonywania intensywnych ćwiczeń musisz założyć stanik pancerny, żeby piersi nie skakały we własnym tempie i nie podbiły ci oczu.
  - Ludzie rozmawiając z Tobą nie patrzą ci w twarz.
  - Kobiety z dużym biustem są uważane za mniej inteligentne.
  - Wydajesz więcej na balsamy do ciała:)))
  Poprawiłam ci humor?:)

  OdpowiedzUsuń
 15. O tak, humor tak, ale i tak mi się strasznie podoba ten przedziałeczek z przodu;) Cudze chwalicie... eh :)
  Ps. Mniej inteligentne? hę? Twórca tej opinii chyba miał jakiś defekt:D

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem pewna, Pieprzu, że ludzie patrzą Ci w oczy, tylko niektórzy panowie łypią na biust :D
  I jak jemy, to nie gadamy. Trzeba się skupić na żywieniu, nie wolno marnotrawić, chyba, że chodzi o to, żeby się podzielić.

  OdpowiedzUsuń
 17. Chyba że...
  często to co nam się wydaje właściwe i ładne jest rzeczą względną. Nauczyli nas mówić że niebieskie to niebieskie a nie zielone to i kobiety może ładniej w biustonoszach niż faceci wyglądają... Kiedyś kobieta w spodniach wzbudzała sensację... Mam nadzieję że nie zaakceptujemy facetów w stanikach.. ;(
  :)))))

  OdpowiedzUsuń
 18. Pieprzu, moja kochana bratowa ma ten sam problem. Oczywiście mnie zazdrość zżera, Braciaszko twierdzi, że WSZYSTKIE wysiadają przy jego Kasieńce, a ona mówi, że w tej sekundzie by się zamieniła ze mną. Powiedziała: wsadź se w stanik dwie kapusty i spróbuj np. pobiegać.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem dumna z tego co natura mi dała a stanik utrzymał w dobrej formie;))) precz z majtami!

  OdpowiedzUsuń
 20. A ja jestem dumna tylko z tego co sobie sama wzięłam:))No bo jeśli mam być dumna z piersi to czemu nie z łokci? albo z gładkich pięt? albo z braku halluksów? albo z prostych pleców? z ciekawego kształtu uszu? z prostego małego palca? z tego, że mi się włosy nie rozdwajają i nie siwieją? z maleńkich stópek? z barku zmarszczek? Z błękitu ócz mych błyszczących? z różu warg mych kuszących? z tego, że brwi me jak dwie jaskółki w locie? Kurna chata, tak sobie patrzę, patrzę...no ja piękna jestem po prostu!

  OdpowiedzUsuń
 21. A? Czemu precz z majtami? Właśnie kupiłam takie jakie lubię, i zamierzam nosić ku pokrzepieniu serc!

  OdpowiedzUsuń
 22. Co za babiniec, łodżizas! Mię tam stanik nie przeszkadza, lewom renkom rozpinam bez patrzenia w 3 sekundy, taką mam wprawę, o! ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Davi a majty w ile sekund ściągasz??
  Pieprzu lato idzie ;)) chyba, że jakiś fragment firanki to może, może ;)))

  OdpowiedzUsuń
 24. podobno ten zryw z paleniem staników to mit i legenda. podobno nigdy się nie wydarzył...

  OdpowiedzUsuń
 25. Podobno, ale symbol fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 26. crimen0excepta24 marca 2010 13:14

  ...podobno amerykanie byli na księżycu :)

  OdpowiedzUsuń
 27. i wymalowali na nim logo coca-coli :)
  No, ale by było zabawnie gdyby się okazało, żelądowanie na księżycu odbyło się jednak w studio w Holywoodzie :D
  Uwielbiam teorie spiskowe, marwti mnie tylko czasem, że jednak trudno je sprawdzić ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. A druciki z gorsetów i staników szły na czołgi :):):):):) Znaczy się , że kobiety to wielkie patriotki :):):):) Ciekawe , czy one naprawdę te staniki paliły , bo kiedyś rozmawiałam z babciami i prababcią i one uznały , że to jakieś bzdury są :):):):)

  OdpowiedzUsuń
 29. Piękna bielizna dodaje kobiecie aure tajemniczości.no ale i tak namawiam żonę żeby czasami po mieszkaniu bez stanika

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam! Słynne "palenie staników" nigdy nie miało miejsca, chodziło o protest grupy feministek przeciw konkursowi Miss America w 1968. Feministki chciały spalić przedmioty kojarzone stereotypowo z kobietą: gorsety, garnki, lokówki, sztuczne rzęsy, szpilki, itp., ale policja nie wydała zgody na rozpalanie ognia podczas demonstracji. Jednak „New York Post” umieścił w tytule newsa sensacyjne "palenie staników" i tak już dalej poniosło się w świat ;-). Czytałam o tym kiedyś w jakimś artykule prasowym. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń