poniedziałek, 17 maja 2010

Walki Mroku z Jasnością runda 3 i póki co ostatnia

W pewnym miasteczku na południu Włoch burmistrz wprowadził zakaz trzymania figurek krasnali w ogrodach. Wytłumaczył, że "nie można pozostać bezczynnym wobec triumfu złego gustu" i powysyłał do mieszkańców miasteczka, którzy trzymali w ogrodach krasnale listy z prośbą o ich natychmiastowe usunięcie. Ostrzegł on, że jeśli tego nie zrobią, krasnale zostaną im odebrane pod przymusem.

Cała heca odbyła się pod hasłem realizacji planu rady miejskiej w sprawie rozwoju turystyki i troski o pejzaż. Przyjęty projekt - jak oznajmił burmistrz - przewiduje usunięcie wszystkiego, co szpeci krajobraz i piękno miejscowości. - Nie chcemy się stać miasteczkiem krasnali - dodał.

W trosce o pejzaż aż się rozmarzyłam, nie mam jednak pewności czy wobec fali poprawności politycznej nie okaże się, że bycie dyskryminowanym krasnalem przynosi krasnalom znacznie większe korzyści niż zwyczajne krasnalenie. A są krasnale, które tak strasznie szpecą, że uch! :)

15 komentarzy:

 1. A gdyby tak u nas? Zrobić czystkę?

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas się krasnale traktuje poważnie, a niektóre zajmują nawet całkiem poważne stanowiska ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. no wiem wiem, liczyłam jednak, ze jakoś się lud ocknie, a tu dupa, idą i ludzie im klakierują, jakby było cudnie, a jak się ockną, będę Niemką.. .

  OdpowiedzUsuń
 4. Krasnali to i u nas pod dostatkiem, ani sie człowiek nie obejrzy, jak jeden i drugi cię otoczą i już żeś obrzydł sam - jak one!
  swoją drogą, skąd Ty masz takie wiadomości?! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Eee tam... ten burmistrz to chyba sabotażysta;)
  W celu rozwoju turystyki krasnale należy zostawić, dorobić im jakąś miejscową legendę i już można oprowadzać wycieczki...
  W końcu, jakby nie było, pejzaże są wszędzie, no a takie krasnale to tylko u nas;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Krasnale są sympatyczne. Zwłaszcza takie z ruda czupryną. Tylko te ogrodowe takie jakby mniej;)

  OdpowiedzUsuń
 7. z kolei w innym miasteczku, bodaj francuskim, pewnej nocy skradziono wszystkie krasnale ogrodowe - znalazły się nazajutrz powieszone na drzewach w nieodległym lesie...

  OdpowiedzUsuń
 8. z dorabianiem legendy to jest całkiem dobry pomysł. we wrocławiu na przykład krasnale świetnie się mają. oby tylko nie powstało coś w rodzaju "martyrologii krasnala", co zaowocuje ich przesadną gloryfikacją i stawianiem pomników... ale czy to oznacza, że prawo "Wolnoć Tomku w swoim domku" już nie obowiązuje?

  OdpowiedzUsuń
 9. Wolność dla wszystkich krasnali.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wolność dla wszystkich krasnali!!!Krasnal też człowiek;) A że mały?Podobno nie rozmiar jest najważniejszy.Podobno

  OdpowiedzUsuń
 11. riverman197120 maja 2010 01:28

  a ja tam uwielbiam bajkę sierotce Marysi i krasnalach i gąskach...

  OdpowiedzUsuń
 12. Jejku... niezłe :) niektóre ogródki są tak przesadzone... że przydałby się taki burmistrz... ;D krasnale mi się nie podobają i rzeczywiście są ikoną bezguścia... lub ogromnego dystansu do swego ogródka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Nie to ładne co ładne, ale to co się komu podoba" - mawiało się u mnie w domu co do gustów, ale niektóre krasnale... Uch, aż ozor świerzbi, albo raczej paluchy żeby co naklikać na te nasiejsze krasnale ;/

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam to i miałam ubaw , aż miło ;))) Przy naszej granicy handel krasnalami kwitnie , bo nikt nie kocha krasnali jak Niemcy ;))))Swoją drogą to ja lubię stanowczych polityków , co opinię społeczeństwa mają w głębokim poważaniu . Gdybyż nasi byli tak stanowczy ...marzenie ;)))))

  OdpowiedzUsuń
 15. Hmmm, czynności tego burmistrza szczytne, gustowne i bardzo pożądane, nie wiem jednak czy ma on rację na gruncie prawnym. Ciekawe czy mieszkańcy pójdą walczyc o swoje krasnale do sądu:P

  OdpowiedzUsuń