sobota, 15 maja 2010

Walki Dobra ze Złem c.d. czyli G jak Głupość

Nie od rzeczy niektórzy powiadają, że najcudaczniejsze scenariusze pisze życie. Osobiście uważam, że autorzy polskich seriali czerpią z niego garściami.

Tymczasem życie pisze... a było to tak:

W czwartek wieczorem na krakowskich Błoniach nieopodal głazu upamiętniającego wizyty Jana Pawła II, prezes Towarzystwa Parku im. Jordana pan Kazimierz Cholewa wystawił 6,5-metrowy, drewniany krzyż. A co!
Uroczyste odsłonięcie krzyża z udziałem przedstawicieli krakowskiej kurii zaplanowano na sobotę.
Jednakże w piątek służby miejskie usunęły samowolnie ustawiony krzyż, a kierownik biura prasowego krakowskiego magistratu Filip Szatanik (niczego nie zmyślam, tak jest w komunikacie :) poinformował, że, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, który jest zarządcą Błoń, zdecydował o zdemontowaniu i zabezpieczeniu krzyża, ponieważ uznał go za samowolę budowlaną.
Kiedy okazało się, że pomysłodawca ustawienia krzyża nie uzyskał wymaganych prawem pozwoleń na to przedsięwzięcie, kuria wycofała swoje poparcie.
Koniec odcinka.

Gdybym obejrzała takie coś w TV, to najdelikatniej rzecz ujmując pomyślałabym, że scenarzysta poszedł na łatwiznę.

P.S. Bezcenna jest reakcja automatycznych reklam Google'a na słowa zawarte w treści posta. Pokazała mi się mianowicie propozycja: Odwiedź Ziemię Świętą! Za zaproszenie dziękuję, odwiedzę przy najbliższej okazji z wielką przyjemnością ;) Może jednak wpuścić te reklamy? Byłaby wartość dodana do posta :)

11 komentarzy:

 1. Prawda niestety, większej głupoty niźli się zdarzają prawdziwie - nie wymyślisz.

  OdpowiedzUsuń
 2. to Szatanik z tego Filipa ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Miał ochotę i ustawił, a co się będzie pytał... a może las krzyży na Błoniach? Zamiast kwiatów? :))

  A mi tu inna reklama wyskoczyła u Ciebie jak weszłam, ale poszła sobie, ot co!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szatan nie szatanik;)Dobrze że służby nie odwróciły tego krzyża żeby był stabilniejszy bo dopiero wtedy by się działo.

  OdpowiedzUsuń
 5. nomen omen. mój sąsiad, który za kołnierz nie wylewa i słynie z ekscesów natury akustycznej, nazywa się wrzeszcz...

  OdpowiedzUsuń
 6. Głupość - świetny neologizm. powiedziałabym, że godny mojego syna;)

  OdpowiedzUsuń
 7. To każdy tak może stawiać sobie co chce ? Ja to bym chciała sobie postawić pomnik , oczywiście swój ... Tylko nie wiem czy jak go zdemontują , to zabezpieczą wartą honorową ;)))))

  OdpowiedzUsuń
 8. no, cóż, bywa. a z powodu nagromadzenia w moim organizmie zarazków chorobotwórczych nie mam do napisania nic stosownie inteligentnego, niestety. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Samowolka jest zła ale samowolka krzyżowa jest święta i wara nam grzesznikom od tego bo my się w sensie nie znamy i w kadzi ze smołą opiekani będziemy :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń