środa, 7 lipca 2010

Rytuały stare jak światTen filmik - znowu nie wiem, jak podłożyć całość i podejrzewam, że musiałabym ściągnąć go na swój komputer, a nie chce mi się, więc oto LINK - krąży od dwóch dni nie tylko po you tubie ale po stacjach TV na całym świecie. Jeśli się przyjrzeć, to nietrudno stwierdzić, że żołnierze nie tylko mieli świadomość tego, że ktoś ich filmuje, ale nawet byli na to przygotowani
Jeśli zechce się Wam poczytać komentarze pod filmem, naczytacie się od: haha, ale śmieszne, do mordercy, tańczą, podczas, gdy inni umierają.

Chłopakom dostanie się po uszach to pewne, bo armia - żadna armia na świecie - nie ma poczucia humoru i jest wybitnie drażliwa na punkcie własnej powagi, honoru, misji... niepotrzebne skreślić. Ale mam wrażenie, że to co zrobili, zrobili świadomie. Licząc się z konsekwencjami.
Takie zdjęcia były pokazywane z baz w Iraku, był film "Good morning Vietnam", był genialny "Pluton". Tam też żołnierze pili, tańczyli, ćpali, walczyli. Walczyli w swojej i nieswojej sprawie.

Ludzie wymyślają rzeczy mądre i głupie. Z całą pewnością taniec jest mądrzejszy niż wojna.

29 komentarzy:

 1. osobiście obstawiam, że to nie byli prawdziwi żołnierze. jakoś tak już wyszli "nieżołniersko". Zresztą, co ja się tam znam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wojna jest głupia, a ja sie z głupoty smieję.
  Ten filmik mnie nie oburza, co więcej, nawet jesli to było ukartowane, to widzę w tym performansie potrzebe zdystansowania sie do zła i wykpienie idiotyzmu zabijania w imie czegośtam. Tak sobie czuję, jaki był motyw rzeczywisty nie wiem i nie potrzebuje wiedzieć. Zrobili se jaja i juz.

  OdpowiedzUsuń
 3. crimen0excepta7 lipca 2010 13:46

  Żołnierz też człowiek i nie rozumiem po co media to tak rozdmuchują? Rozumiem że można by się oburzyć jeśli w rytm tańca rozstrzelali by kliku palestyńczyków albo chociaż coś wysadzili - chociaż krew i zbrodnia już nikogo nie wznieca do manifestowania swojego zgorszenia. Nagłośnienie całej sprawy dowodzi tylko to w jak płytkim i skretyniałym społeczeństwie żyjemy na codzień. Ale pewnie, lepiej sztucznie sie oburzać na takie filmiki niż ukazywać prawdę o konflikcie palestyńskim.
  Jeżeli będziemy się podniecać każdym takim tematem to niedługo skretyniejemy do cna! Ludzie obudźcie się do jasnej cholery, nie brnijmy w konsumpcyjonizm telewizji bo takie tematy poruszane we wszystkich ważniejszych programach inforacyjnych to nic innego jak FASTFOOD od którego w nadmiarze można się tylko pochorować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wczoraj słyszałam komentarz jakiegoś wyższego rangą pana z naszej armii, ale niestety nie pamiętam kto to był.
  Pan powiedział, że żołnierz nawet jak tańczy, to powinien przerażać i dlatego najlepszym wzorem do naśladowania są Maorysi i ich taniec wojenny haka, który odtwarzają przed każdym meczem nowozelandzcy rugbyści.
  No dawno nie słyszałam, czegoś równie zabawnego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój mąż jest żołnierzem. Nie przeraża. Ani na co dzień ani od święta. Widziałam go tez "w pracy" i tez ni byłam przestraszona;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Poczekaj, niech no tylko ktoś wpadnie na to, że trzeba zrobić weekendowe szkolenia z tańca haka :D

  OdpowiedzUsuń
 7. crimen0excepta7 lipca 2010 14:38

  To może odrazu kurs szydełkowania dla żołnierzy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Szydełko jest zbyt niebezpiecznym narzędziem !

  OdpowiedzUsuń
 9. przyznam, że filmik oglądnęłam w całości dopiero teraz choć już wcześniej urywki widziałam w wiadomościach.
  Rozbawił mnie.
  Indianie wykonują taniec wojenny przy ognisku więc może ci żołnierze też chcieli mieć jakiś swój własny rytualny taniec ;))
  Żołnierz w końcu też człowiek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że żołnierze wylecieli za ten naprawdę luzacki i fajowy taniec z wojska. Gdybyśmy więcej mieli takich wojaków, pewnie i wojen byłoby mniej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widziałam ten filmik w wiadomościach :) Szkoda chłopaków, że wylecieli z wojska za ten taneczny numer... :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie się żołnierze w Grecji podobali - jak z filmu "300" - cholera oni nie przerażali, tylko podniecali... ech

  a filmik z youtube wstawiasz w sposób: pod filmikiem, masz ikonkę - udostępnij, wybierasz blogera i wskakuje - dasz radę Pani :*

  Mag.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wylecieli? Ja czytałam, że dowództwo rozważa.
  Na miejscu dowództwa zastanowiłabym się poważnie, bo gdyby za taniec każdy wylatywał z izraelskiej armii to mogłoby się okazać, że całe dywizje tańczą :D

  OdpowiedzUsuń
 14. O, dzięki Margo.
  Noooo 300 wartych grzechu :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Aaaa, czyli, że jednak prawdziwi. Cóż, skoro to izraelscy żołnierze, to cały problem w tym, że tańczą do niekoszernej muzyki ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. No cóż, wojna to poważna rzecz, a chłopaki sobie jaja robiły:-)

  OdpowiedzUsuń
 17. To teraz zależy czy dowództwo rozważne czy romantyczne ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. zgoła odmienny filmik tyczący działań armii można również ostatnio oglądnąć w necie - przedstawia ostrzał cywili z helikoptera. autor pójdzie siedzieć. za obnażenie mniej niestrasznego oblicza pracodawcy

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja też myślałam, że to byli przebierańcy.
  Najfajniejsze było, jak złapali się za rączki.

  OdpowiedzUsuń
 20. Na chłopaków w mundurach ZAWSZE warto popatrzeć.
  A ja jeszcze lubię sobie popatrzec na to, ach te ruchy, ruchy, ruchy:)

  http://www.youtube.com/watch?v=CS9OO0S5w2k

  :))

  OdpowiedzUsuń
 21. Pieprzu, gdybyś Ty robiła nabór do armii, generałowie, by się pochlastali :))

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeśli lubicie fajnych chłopaków w mundurach, koniecznie obejrzyjcie ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=puVmKfCwb4M
  Ich nikt za to z wojska nie wyrzucił:-) zresztą takich nagrań z amerykańskiej armii jest na youtube sporo:-) smacznego!:-)

  OdpowiedzUsuń
 23. Naszukałam się trochę tego, o czym pisał blogzrysunkami.
  Oczywiście tych artykułów nie znajdziemy na pierwszej stronie Onetu, ale jednak:
  http://wiadomosci.onet.pl/2194440,12,wyciek_wstrzasajacego_filmu_do_internetu_zarzuty_dla_amerykanskiego_zolnierza,item.html
  Chyba warto czytać WikiLeaks.

  OdpowiedzUsuń
 24. Lotnica - świetny filmik! :)) Najlepiej jednak tańczą Ci czarnoskórzy! Ale wszyscy mają poczucie humoru :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Zresztą w takim wojsku musi być strasznie nudno, jeśli się człowiek nie może zabawić! :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Faceci po to właśnie wymyślili wojsko: żeby się bawić :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Taniec wojenny jest tak stary jak świat , a tu akurat chlopcy musieli się nudzić odrobinę :):) Hebron jest w tej chwili spokojny i gadanie , że na pewno kogoś przed chwilą zabili to już przesada , bo to zwykły patrol . No niestety , ale problemy będą mieli jak nic :) Ja też zamiast wojny wolę na przykład konkurs na miarę Kołobrzegu i niechby się nazywał ,, Taniec z wojownikami " :):):):)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja uważam, że zrobili to zajefajnie i to tylko świadczy o tym, że nawet w takiej służbie można zrobić coś wesołego, co mimo trudności i ciężkiej pracy przynosi uśmiech :))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 29. tak to jakoś jest z tym tańcem...Dudek potańczył w finale ligi mistrzów,,,karne obronił i od tego czasu grzeję ławke

  OdpowiedzUsuń