niedziela, 13 lutego 2011

Fobie

Chyba zacznę powoli przymierzać się do przeobrażenia w jednorękiego Murzyna, ostatniego przedstawiciela wymarłego szczepu, cierpiącego na nieuleczalne suchoty, byłego wyznawcy islamizmu, uciekiniera z sekty Hare Kriszna nawróconego na fundamentalny katolicyzm ze skłonnością do ciepłych chłopców i czynnie walczącego o prawa mniejszości. Wszelkich możliwych mniejszości. Nawet - a może przede wszystkim - urojonych.

Ewentualnie będę zaczynać dzień od występowania w przeróżnych środkach masowego przekazu (na początek mogę ryczeć przez okno) i każdemu umilę życie od samego rana wyznaniami o tym z kim sypiam, i dlaczego tak a nie inaczej. Natychmiast dodam, że jestem z tego powodu prześladowana, nikt mnie nie rozumie i otaczają mnie same foby i siści, jestem obiektem ataków na tle rasistowskim i religijnym i jeśli nic mi się w życiu nie udaje, to dlatego, że wszyscy postrzegają mnie wyłącznie przez pryzmat wyznawanej bądź niewyznawanej religii, łóżka i koloru skóry, a nie kompetencji, wiedzy i umiejętności.

Wszystkie jełopy tego świata zwalają winę na fobie i sizmy, więc chyba i ja mogę, tym bardziej, że chora poprawność polityczna załatwia cała resztę.

Jak wytłumaczyć ludziom, że łóżko, wiara i wszystko, co uznają za sprawę prywatną jest prywatne? Dopóki sami nie rozpuszczą gęby na ten temat. Skąd się bierze przekonanie, że kogokolwiek interesują wyznania geja, że jest gejem, ateisty, że nie wierzy w Boga, Białasa, że go Afroamerykanie mają gdzieś?

Filozofowie od wieków zastanawiają się czy człowiek jest z natury dobry czy też zły. To źle postawione pytanie. Człowiek z natury jest po prostu bezbrzeżnie durny.

25 komentarzy:

 1. Ujejeu Magenta! Na jakim świecie ty żyjesz? Czyżby nie na tym, który opiera się na lansie?;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaczyna mi powoli brakować tolerancji dla tolerancji :D

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja ich wszystkich wiesz co. I nawet cyklistów.

  OdpowiedzUsuń
 4. precz z poprawnością polityczną!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. idzie dwóch skinów-nazioli ulicą... nagle jeden trąca drugiego łokciem:
  - ty zobacz, Żyd... lejemy go?...
  - czekaj, wielki jakiś taki... a ja on nam wleje?...
  - nam?... a niby za co?...
  :)))))))...

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozumiem, ze Ci rece opadaja, ale ja mysle, ze po prostu kazdy kraj musi przejsc przez ten okres:))) Potem jest juz normalnie, albo przyjamniej duzo normalniej:))) My ze Wspanialym wczoraj zjedlismy lunch w towarzystwie (przypadkowym) dwoch lesbijek w srednim wieku i bylo naprawde bardzo sympatycznie, nawet mam jakies dziwne przeczucie, ze sie jeszcze kiedys spotkamy:))

  OdpowiedzUsuń
 7. nie ma prywatności.. ludzie potrafią być totalnie beznadziejni!

  OdpowiedzUsuń
 8. Człowiek durny jest i zawistny jest.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja tolerancja ma granice i dlatego jestem często nietolerowana ;))))Przeżyję to jakoś ;))))

  OdpowiedzUsuń
 10. a mnie ciekawi które to środki masowego przekazu wybrałabyś? ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Filozofie się zastanawią..Wiesz nad czym ja myślę Ewa?
  Czy kiedykolwiek dorośliśmy by dawać im contra...
  Poblogujmy sobie spokojnie..

  OdpowiedzUsuń
 12. no bo jak tu wyróżnić się z tłumu! tyle tego dobra, ciał, słów, mądrości....po oczach, trzeba..

  OdpowiedzUsuń
 13. Może ekshibicjonizm w każdej postaci dotyka więcej ludzi niż nam się wydaje ? :):)

  OdpowiedzUsuń
 14. pewnie, że prywatne winno prywatnym pozostać, jednak póki w imię zbiorowych halucynacji są krzywdzeni ludzie, trzeba krzyczeć! na przykład w sprawie edukacji seksualnej prowadzonej jedynie przez autorytet w tej sprawie, kościół matkę naszą, w ramach katechezy... a pamiętajmy, że nauczanie, by nadstawić drugi policzek nabiera ostatnio nowego wymiaru...

  OdpowiedzUsuń
 15. Amen! A oszołomy i tak będą to wykorzystywać, bo baranki muszą wiedzieć w którą stronę iść i kto jest fuj!

  OdpowiedzUsuń
 16. Dostaję fobii , bo coś za rzadko piszesz ostatnio ;)))) Tego tolerować się nie da i nie można nawet ! ;)))

  OdpowiedzUsuń
 17. A mnie ciekawi - tak zwyczajnie, po ludzku - co było przyczyną napisania tego postu poza ogólną sytuacją z wszelkimi świata jełopami? ;-) Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 18. Słusznie podejrzewasz, że coś dało impuls :) Rozpętana kolejna dzika burza wokół pani nauczycielki z Łodzi, która nie mogła w tej Łodzi i w tej szkole wytrzymać, po tym, jak przez nikogo nieproszona wyznała bohatersko i nie wiadomo po co, że jest lesbijką i zażądała w związku z tym specjalnej atencji dla siebie.
  Już byłam skłonna uwierzyć w to, że się ludzie wyzłośliwiają (bo potrafią się wyzłośliwiać i bez żadnej przyczyny), kiedy się znowu roztrąbiło, że pani się przeniosła do Warszawy, gdzie czuje się po prostu cudownie, napisała wespół z panem dziennikarzem dzieło literackie, które właśnie zostało wydane i możecie narody ruszać do księgarń!! :)
  Nie wierzę w przypadek, widzę - delikatnie mówiąc pragmatyzm - i nie popieram takich metod.
  Uważam, że żadna filozofia nie usprawiedliwia robienia kariery na ...hm gołym zadku, łóżku i skandalu. Ale pod tym względem jestem konserwatystką :))

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem hetero i doprawdy nie widzę sensu w informowaniu o tym fakcie moich klientów :)))
  Nie tłumaczę się również z preferencji seksualnych w szkole mojego dziecka! Ja to jakaś dziwna jestem ;/

  OdpowiedzUsuń
 20. Najwyraźniej :D
  Po prostu wielkie dęcie, gadanie o wolności, ideach... a jak przychodzi co do czego, to i tak chodzi o to co zwykle.
  Mielenie ozorami dla grup interesów i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 21. pewien Arab we Francji, pracował w magazynie na lotnisku... wywalili go, bo permanentnie odmawiał wożenia wózków z alkoholem /bo mu "wiara" nie pozwalała, a przecież znał warunki przed podpisaniem umowy/... no to on zrobił dym, podał firmę do sądu o dyskryminację /!!!!/... i podobno nawet wygrał sprawę...
  nie znam sprawy tej nauczycielki, ale coś mi się wydaje, że pograła tą samą "kartą dyskryminacyjną"...

  OdpowiedzUsuń
 22. To zwyczajne rżnięcie głupa, na pokaz, pod publiczkę, hipokryzja i bezczelne żerowanie na...
  i to mnie wkurza, że jest taki pretekst... durnej poprawności politycznej niepopartej refleksją.

  OdpowiedzUsuń
 23. @ magenta

  Teraz widzę pełny kontekst. Mnie by przez myśl nie przeszło, by wywierać jakąkolwiek presję na pracodawcy tylko dlatego, że choruję. Czym innym jest łamanie tabu (bo to także jest potrzebne), a czym innym zwyczajny merkantylizm.

  OdpowiedzUsuń
 24. Chyba zauważyła, że ostatnio był trend robienia szumu wokół siebie a czasem nawet ciekawszej kariery dzięki ogłoszeniu światu radosnej nowiny o własnej odmiennej orientacji seksualnej. A że nie jest Tomaszem Raczkiem ani nawet Tomaszem Jacykowem...jakoś sobie trzeba radzić :). Ciekawe czy kiedyś równie "wstrząsającym" wyznaniem stanie się na ten przykład: "jestem hetero" ;)

  OdpowiedzUsuń