piątek, 27 kwietnia 2012

Weź pan kosę

Sezon wiosenny rozpoczęty. Trawka rośnie, ptaszki ćwierkają, muszki bzykają... i panowie z kosiarkami ruszyli w plener. A właściwie między domy. Czynią dokładnie to, co budowlańcy w dniu świra, czyli napierniczaja od bladego świtu. Czy kos zabrakło?

22 komentarze:

 1. To niestety pokazuje skalę bezsenności, która trapi nasze społeczeństwo. No bo przecież gdyby taki jeden z drugim mógł spać, to by spał, a nie kury budził, czy nie tak, co?

  OdpowiedzUsuń
 2. Po pierwsze w samo południe to już trzeba wstać, gdyż "rano to jest tak gdzieś do pierwszej, bo później już nie".
  Po drugie kos zabrakło, gdyż podobno ludzie Macierewicza wykupili wszystkie i przekuwają aktualnie na sztorc. Rosjanie już w panice robią pod siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasz sąsiad to robił nożyczkami:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zabrakło, ale z kosą trzeba ostrożniej. Być może na prowadzenie kosiarek też przydałby się jakiś kurs - właśnie się dowiedziałam, że jakieś dziecko wpadło pod kosiarkę i nieźle poharatane zostało.

  OdpowiedzUsuń
 5. a u nas ktoś dzień w dzień napierdziela trajzegą- nie wiem co to, ale mąż tak mówi, to pewnie wie-kosiarka to pikuś:)

  OdpowiedzUsuń
 6. nienawidzę rytuału pierwszego odpalania kosiarki w nowym roku... zawsze ta sama paranoja... chechłanie sznurem /oczywiście bez skutku/, potem czyszczenie świecy /tak kilka cykli/, potem odwieczna dyskusja czy kupować nową świecę /puenta jest taka, że nikomu się nie chce/, potem znowu kilka cykli /chechłanie, czyszczenie/, znowu dyskusja... wreszcie kosiarka łaskawie zagada /"no, mówiłem, że świeca jest okay"/, ale że już jest ciemno, to na tym sesja się kończy...
  ale to dopiero za kilka tygodni... coś u Ciebie wcześnie zaczęli...
  pozdrawiać :))...

  OdpowiedzUsuń
 7. kosy sie stępiły, a teraz przyszła pora na słuch, do czego niechybnie doprowadzą poranne kosiarki;)

  OdpowiedzUsuń
 8. hehehe, najbardziej lubia kosic, kiedy kladziemy Malego na popoludniowa drzemke:) ale my tez nie pozostajemy im dluzni, sami warczymy kosiarkami

  OdpowiedzUsuń
 9. Obsługa kosy wymaga znacznie większego mentalnego nakładu niż szusowanie kosiarką:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. I śmieciarki słychać jakoś bardziej... A, to dlatego że zaczęłam przy otwartym oknie sypiać ;P mam za swoje hehe

  OdpowiedzUsuń
 11. Troche wsytd, ale sie przyznam, ze ja tam wstaje przed kosiarzami;))

  OdpowiedzUsuń
 12. Kosy? Proszę Cię... kto z kosą wygra konkurs na najdroższą kosiarkę na osiedlu? Albo najlepszą? Albo najnowszą? Albo jakąkolwiek....

  OdpowiedzUsuń
 13. Kosy, srosy...panie! ja to dopiero mam życie! Zielone osiedle, pomiędzy ogródeczkami przycupnęły śliczniusie domeczki, uliczki kręte, osiedle z drogami jedynie wewnętrznymi - na uboczu, a wszędzie blisko...raj, raj po prostu!
  Nic bardziej mylnego - to przedsionek piekła! To własnie tutaj emeryci wstają z pianiem koguta i od rana rżną, koszą, dłutują, rąbią, stukają,skrzypią starymi bramami, starymi kolanami, pocierają, szlifują, odstukują, obdzierają, prowadza rozmowy "na trzy ogródki", nawet mięso na kotlety tłuką na gankach...UNIKAJCIE STARYCH CICHUTKICH OSIEDLI - tam życie kosiarek zaczyna się z pierwszym promieniem słońca.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mój mężczyzna kosi dopiero jak wstanie. czyli razem ze mną:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale marudzicie. Kosiarki.... Mnie budzą drące się drozdy. Jak był jeden, była to "piękna muzyka". Teraz jest ich stadko. Zaczynają o koło 5 rano, potem dołączają wróble, następnie kosy i o 6 już nie można spać. Pierzaste mają taki power, że zagłuszają jadące niedaleko TIRY

  OdpowiedzUsuń
 16. No i walory estetyczne przy tym zanikają , bo nie ma to jak pół nagi rolnik dobrze umięśniony z kosą w dłoni wielkiej jak bochen chleba .... ehhh znika nam folklor wsi sielskiej , anielskiej ;))))

  OdpowiedzUsuń
 17. Kuźwa, w życiu nie kosiłam żadną kosiarką. Mój eks, jako człek ze wsi spokojnej i wesołej zawsze sik kosom, wzbudzając sensację i tłumek chłopów z petami w kącikach ust("panie, młody, a umi, siecze jak złoto"). Niestety, pewnego dnia podjął próbę wysieczenia darni razem z korzeniami (kontrakt na Euro) i złamał stylisko. Ponieważ teraz nie mieszkamy już razem, nie kosi wcale. Kiedy sąsiedzi dzwonią do służb miejskich, sąsiadka z dołu ogarnia to jakąś swoją kosiarką. A ja wspominam z rozrzewnieniem jedną z jego zalet. Niestety, niewystarczających do życia.

  OdpowiedzUsuń
 18. I dlatego dla skowronków powinna być pierwsza zmiana, a dla sów druga. W urzędach byłoby milej, gdyby taki urzędnik-sowa nie musiał się zrywać na siódmą.

  OdpowiedzUsuń
 19. Właśnie. Komentarz miedzy dwoma Twoimi ostatnimi wpisami (łączący zacny element kosy i mądrych sentencji):

  Baba nie bita, kosa nie klepana. - to zaslyszane mądrości podkarpackie

  A z uciążliwych o poranu - codzienne dostawy tirem towaru do Biedronki na wewnętrznej, malutkiej, mokotowskiej uliczce. Ratunku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mądrości ludowe to inna kategoria niż pseudofilozoficzne idiotyzmy :)

   Usuń
  2. Prawda to, czyli jest pomysł na kolejny wpis. Ja mogę wspierać złotem ludowym z podkarpackiego i warmińsko mazurskiego ;).

   Usuń
 20. Moi sąsiedzi potrafią z kolei od rana do nocy piłować drewno na zimę. Będzie mroźnie, oj mroźnie...

  OdpowiedzUsuń